Oheň v duši

Ohnivé měsíce roku jsou příležitostí k tomu prozkoumat, naladit se a zpracovat ohnivá témata. A stejně jako může být zapalování ohňů rituálem, kterým lze podpořit změnu, může být kreslení odpočinkem i cestou k prozkoumání vlastních vnitřních pokladů.

Můžete tak prozkoumat vnitřní oheň, který může mít u každého zvlášť různou podobu. Někdo ve své duši najde jen několik ohořelých uhlíků, někomu plápolá plamínek a jinému hoří táborák, díky kterému se s odvahou pouští do nových činností, objevuje nové poznatky a nezalekne se žádné nečekané situace.

Za ohněm do nitra planety

Žijeme na planetě, která v sobě ukrývá poklad. Žhavé a magnetické jádro, které má 5500 stupňů Celsia. I to může být zdrojem síly, který zároveň poskytuje bezpečí rodné planety se všemi přírodními zákony. Kresby tohoto jádra pomáhají ukotvit vlastní ohnivou energii, být ve spojení a cítit o poznání zřetelněji pospolitost s planetou.

A vzhůru za Sluncem

Je to ta největší energie, kterou ve vesmíru známe a zároveň střed naší galexie. Na jeho povrchu se teplota pohybuje okolo 5500 stupňů Celsia a to je stejný žár, který se ukrývá v nitru Země. Proč se k němu vydat? Je pro nás jednou z nejdůležitějších energií k životu. Naše tělo velmi citlivě reaguje na nedostatek slunečního světla. Můžeme se k jeho zdroji vydat v kresbách, má to své kouzlo.

Ohnivé bytosti

Další ohnivou zastávkou jsou kresby bytostí. Pohádkových (a pro někoho zcela reálných) skřítků, víl nebo kouzelníků. Můžete se na vrhnout na společné tvoření s dětmi, které ve svých fantaziích a představách mohou být odvážnější a spontánnější. Jedna maminka k tomuto tvoření napsala: „Konečně jsem objevila výtvarnou aktivitu, která baví dceru i mě.“

Všechny uveřejněné fotografie jsou od tvůrčích, odvážných a laskavých žen z facebookové skupiny, ve které jsme společně tvořily, a tak se rozvíjely ve vnímání svých vnitřních světů.

Zuzana Jurečková
Jsem svobodomyslná výtvarnice se špetkou filozofické duše. Ráda se účastním debat o svobodném vzdělávání a zároveň miluji pohádky. Více si o mně můžete přečíst zde>>