"Jsem milovnicí knih, výtvarného umění a svobodomyslného přístupu k dětem. Pomáhám rodičům a dětem nacházet přirozenou a tvůrčí cestu ke knihám a příběhům." 

K PRAZÁKLADŮM se vydávám díky dětem, které se pro mě rozhodly. Ukazují mi každý den, kudy vede cesta k úplným základům učení a čtení. A také díky nim znovu objevuji krásu tvoření a vlastních vnitřních obrazů. Je to intenzivní, protože starší syn se vzdělává doma a mladší syn ho radostně pozoruje. 

 

JAKO KNIHOVNICE jsem vytvářela pro děti čtenářské dílny a stále více jsem si uvědomovala, že dovednosti potřebné k úspěšnému čtení si děti osvojují od první knížky, kterou otevřou doma jako miminka. Pořádala jsem proto v knihovně setkávání pro maminky s malými dětmi. Objevovala jsem to, co nám jako rodičům schází, abychom dokázali děti svobodně vzdělávat a vést ke čtení. A pak jsem to sepsala do e-booku, který je ke stažení zde.

Jedním z úplných prazákladů je čas, který prožíváme s dětmi i ten, který máme pro sebe. Oba jsou stejně důležité. 

V POSLEDNÍ DOBĚ jsem proto začala uplatňovat svůj největší dar. Maluji a kreslím obrazy, které mi pomáhají uchovat si klidnou hlavu a jsou součástí článků i e-booku. Ráda také tvořím v přírodě s dětmi, které se tak svobodně a přirozeně učí vše, co potřebují. Společná díla a akce z naší domškoly si můžete prohlédnout na facebookových stránkách U Malérečky s domškolákem