"Otevírám ženám cestu ke kráse ve vlastní duši,
aby přistoupily ke svým dětem s otevřeným srdcem." 

To, co tvořím a žiju se pomalu, nenápadně narodilo s mými dětmi. Je to veselá a tvůrčí cesta, na které jsme společně. Je naší každodenní součástí.

S prvním synem v břiše jsem napsala knížku pro děti O podivuhodné zahrádce, kterou vydalo nakladatelství Pierot. Psala jsem ji hlavně pro něho. A později v krákém angažmá jako knihovnice jsem začala tvořit PRAZÁKLADY (čtení a svobodného učení). *Inspiroval mě syn a stal se z něj zcela dobrovolně domškolák.

Můj pohled na svobodné učení najdete v e-booku Prazáklady pro rodiče malých dětí. Je zdarma a velmi pomalým tempem k němu vzniká pokračování v podobě Abecedy PRAZÁKLADŮ. Zároveň pro časopis Sluníčko píšu obrázkové příběhy.

Druhý syn vnesl do našich životů víc živelnosti, ohně, proměny. Už před jeho narozením jsem začala po letech opět tvořit. Z nitra. Navázala jsem se na vlastní cestu imaginace. *Syn se narodil doma cestou jemného zrození.

Díky mateřství jsem v sobě objevila jemnost jako zdroj vlastní síly. A tak začaly vznikat JEMNOTY – písničky a kresby vnitří síly a jednoty, které vytvářím na přání, jsou propojením mého specifického přístupu ke tvoření i k životu. Estetika mých prací navazuje na mediumní a spiritistickou tradici českého a moravského podhůří. *Vystudovala jsem výtvarné umění, obor environment.  

Na mém pracovním stole vznikají i obrazy na objednávku. Většinou jsou propojené s živlem (oheň, voda, země, vzduch), mohou být doplněné osobním mottem, heslem, básní. Na loukách a v lesích se přirozeně rodí a zase zanikají díla malých rozsahů. 

Sledovat, co u nás vzniká nového, občas i s domškoláckou tématikou můžeš na facebookové stránce Průvodkyně dětských duší. Vytříbené kousky pro velké lidi s otevřenou duší najdeš na The Spiritual Artist.