Bibliografie

  pro muže
(nízkonákladový projekt putovní knihy, 2018)

Koupila jsem obyčejný blok velikosti A5 a jednou, když obě děti spaly, začala jsem do něj psát. Ležela jsem v posteli a velkým psacím písmem jsem stránku za stránkou sepisovala vzkaz, který není adresován žádnému konkrétnímu muži. Myslím, že jsem tak vyjádřila nastavení, postoj a pocity žen.

Mateřská dovolená mi umožňuje pozorovat právě ženy a někdy i jejich vztahy s muži. Všímám si obětavosti, vstřícnosti a láskyplné péče. Vidím taky unavené a vystresované muže, kteří se mohou jevit lhostejní. Zdánlivý nepoměr sil je vystižen právě v putovní knize – pro muže. 

Tento nízkonákladový umělecko-komunitní projekt využívá zastaralé technologie šíření informací a to hlavně proto, aby dosáhl co největší intimity a zároveň intenzity čtení. Pro komunitní šíření jsem se rozhodla hlavně z důvodu neadresnosti.

O podivuhodné zahrádce
(nakladatelství Pierot, Praha 2013)

Povídání o skřítkovi jsem nosila v hlavě dlouho, ale napsat o něm knížku pro děti jsem měla čas, až když jsem čekala první dítě. Psávala jsem nejraději ve vlaku při cestách z Prahy na Moravu a zpět. Příběhy skřítka Judry ale vůbec nejsou o vlacích. Jsou o zahrádce, na které skřítek prožívá celý rok společně se zvířátky. Myslím, že knížka je vyprodaná a to i v dotisku s názvem O skřítkovi a jeho zahrádce. Je možné ji zapůjčit v knihovnách.

Tisíc Věcí
(diplomová práce, 2003)

Když člověk cestuje, objevuje nejen nové krajiny a města, ale nachází i kus sám sebe. Při putování velkou částí Spojených států amerických a Mexikem zaznamenávám a popisuji nejen cestu samotnou. Kniha v kulisách Las Vegas, Grand Canyonu, Death Valley, Yellowstonského parku a dalších míst vypráví o hledání lásky nejen k sobě. Zároveň je detailním cestopisem, ale jen do určitého místa, kde vás v Mexiku polapí obyčejné a divoké žití. Kniha vznikla jako diplomová práce a to pouze v jednom výtisku. K zapůjčení na vyžádání.

Máš propíchnuté oči
kdopak ti to udělal 
jen dva rezavé dráty na mě čumí
a krev smíchaná s líčidly ti stéká po tvářích
(nakladatelství Unarclub, Hranice 1998)

Sbírka básní temných až temně jasných vznikala během studia střední školy. Verše byly tenkrát jedinou cestou k vyjádření toho všeho, co člověka v tomto období napadá, až přeplňuje. Zaostřeno jsem tenkrát měla na iluzorní svět a všechny přetvářky i klamy, jenž si teď jako dospělá (velká) holka pěstuju úplně stejně jako tenkrát ti, o kterých jsme psala. V tomto je pro mě pořád zábavné tyto verše čas od času číst. Výtisk doma žádný nemám - celou sbírku lze přečíst zde.